Guardiola: Prepričan sem, da bomo igrali v LP

Premier Liga 5. Jul 202011:18 > 11:26
Fred Lee/Getty Images for Premier League

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola verjame, da bo njegova ekipa v naslednjih dveh sezonah igrala v Ligi prvakov. Odvetniki kluba se borijo za to, da UEFA meščanom razveljavi dveletno prepoved nastopanja v najelitnejšem klubskem tekmovanju.

UEFA je 14. februarja sporočila, da Manchester City pod njenim okriljem dve leti ne bo smel nastopati.

Meščani so bili kaznovani zaradi neupoštevanja finančnega fair-playa in zaradi tega, ker so prikazali, da so od sponzorjev prejeli več finančnih sredstev kot pa so jih v resnici. Vodstvo Cityja naj bi “goljufalo” med leti 2012 in 2016.

Sinjemodri so se pritožili na odločitev UEFE, končna usoda pa naj bi bila znana do 13. julija.

Pripravljeni smo na vse, toda zares verjamem, da bomo igrali v Ligi prvakov. V naslednjih dveh sezonah želimo biti del tega tekmovanja. 13. julija bo znana razsodba in upam, da se je bomo razveselili. Želim si, da se naprej normalno razvijamo,” je dejal Guardiola.

Zaključni boji od četrfinala naprej se bodo letos odvijali v Lizboni. City še pred tem čaka povratna tekma osmine finala proti Realu. Na Bernabeu so meščani slavili z 2:1 in imajo lepe možnosti za napredovanje.