Shelvey prinesel točko Srakam in zagotovil obstanek

Premier Liga 5. Jul 202017:09 > 17:19
Michael Regan/Getty Images

Na tekmi 33. kroga Premier lige je Newcastle na St. James parku proti West Ham Unitedu zabeležil remi (2:2) in si tako pet krogov pred koncem zagotovil obstanek med elito.

West Ham je na St. James park prišel dobro razpoložen po zmagi nad mestnim tekmecem Chelseajem. Junak tiste tekme Michail Antonio je že v 4. minuti, po obupni obrambni reakciji premagal Martina Dubravko. V 17. minuti so domači prišli do izenačenja potem, ko je zadetek dosegel Miguel Almiron. Rezultat 1:1 je bil tudi rezultat polčasa.

V drugem polčasu so vnovič do prednosti prišli gostje. V 65. minuti je Souček dobro odreagiral po podaji iz kota in dosegel zadetek za 2:1. Toda zgolj nekaj trenutkov kasneje so pri Newcastlu prišli do novega izenačenja potem, ko je po podaji Gaylea zadetek dosegel Jonjo Shelvey

S točko si je Newcastle praktično že zagotovil obstanek saj je edina ekipa, ki jih lahko prehiti Aston Villa, ki pa mora slaviti na vseh preostalih tekmah vključno s tekmo proti Liverpoolu. West Ham se še naprej bori za obstanek. Trenutno so na 16. mestu z 31 točkami in imajo štiri več kot 18. uvrščena Aston Villa, ki je prva v coni izpada.