Chelsea do pomembne zmage na mestnem derbiju

Premier Liga 7. Jul 202020:56 > 21:00
Peter Cziborra/Pool via Getty Images

Nogometaši Chelseaja so na mestnem derbiju ugnali Crystal Palace in prišli do zelo pomembne zmage v boju za 4. mesto. Bluesi so orle premagali s 3:2.

Chelsea je povedel že v 6. minuti srečanja. Podajo Williana je v zadetek pretvoril vroči Giround. Francoz je dosegel 5. zadetek na zadnjih 8 tekmah in s tem potrdil odlično formo. Bluesi so vodstvo podvojili v 27. minuti. Igrivi Willian je bil ponovno v vlogi podajalca, strelec pa Pulišić, ki je akcijo izjemno zaključil.

Najlepši zadetek na tekmi je padel v 34. minuti. S kakšnih 30 metrov je mrežo Kepe razparal Wilfried Zaha in postavil izid polčasa.

Tudi v 2. delu igre je bil Chelsea boljši. V 71. minuti se je zadetka ponovno razveselil Frank Lampard. Loftus-Cheek je žogo odlično popeljal naprej, nato pa elegantno podal do rezervista Abrahama, ki je zgolj 5 minut po vstopu v igro dosegel zadetek.

Le minuto kasneje so gostitelji znova prišli do znižanja. Van Aanholt je podal do Bentekeja, ki je žogo s treh metrov potisnil v prazno mrežo in najstarejšemu trenerju v Premier ligi Royu Hudgsonu, s šele drugim golom v sezoni, vlil nekaj upanja.

Na Selhurst parku zadetkov vendarle ni bilo več, tako, da je Chelsea prišel do zmage s 3:2.

Chelsea je vsaj začasno prehitel Leicester City in skočil na 3. mesto. Varovancem Lamparda se nasmiha Liga prvakov.

Crystal Palace je na 14. mestu.

Na drugi tekmi je Watford premagal Norwich in si zagotovil zelo pomembne točke v boju za obstanek.