Arsenal in Leicester sta se razšla brez zmagovalca

Premier Liga 7. Jul 202023:05 > 23:16
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Derbi 34. kroga angleške Premier lige med Arsenalom in Leicester Cityjem se je končal z delitvijo točk. Na Emiratesu je bilo 1:1.

Arsenal je na domačih tleh lovil peto zaporedno zmago, Leicester pa se je v dvoboj podal s 4. mesta, saj se je na 3. mesto zavihtel Chelsea, potem, ko je dobil mestni obračun na Selhurst Parku.

Prvi polčas na Emiratesu je bil izjemen. Domiselnih akcij ni primanjkovalo ne na eni ne na drugi strani. Vodilni zadetek so dosegli nogometaši Arsenala. Dani Ceballos je napravil višek na svoji polovici in nato s krasno globinsko podajo zaposlil Sakaja, ki je žogo povedel naprej, trznil in Evansa položil na zadnjo plat, na to pa odlično podal proti oddaljenejši vratnici, kjer Aubameyangu žoge iz neposredne bližine ni bilo težko pospraviti v nasprotnikovo mrežo. Gabonec je z 20. prvenstvenim zadetkom v sezoni postavil končni izid prvega polčasa.

Uvodni del 2. polčasa je pripadel topničarjem. Lacazette je dosegel zadetek, a je stranska sodnica dvignila zastavico in Francozu preprečila veselje.

V 71. minuti je Mikel Arteta opravil dve zamenjavi. Preteklost srečanja sta postala Lacazette in 18-letni Saka. Vstopila sta Willock in Nketiah. Slednji je le 2 minuti kasneje napravil veliko neumnost – z odprtim podplatom je štartal na Justina in po ogledu VARa ga je Kavanagh izključil.

Z igralcem več so lisice takoj prevzele pobudo. Reagiral je tudi Brandon Rodgers, ki je na teren poslal nekaj kreativno navdahnjenih nogometašev. Londončani so se dolgo uspešno branili, toda Leicester je v 84. minuti našel pot do Martinezovih vrat. Svoj 10. zadetek proti Arsenalu je dosegel Jamie Vardy. Sodniki so dolgo preverjali, če je bil zadetek regularen, saj je bil najboljši strelec lige na meji prepovedanega položaja. Izkušeni Anglež se je zadetka vendarle na koncu lahko veselil.

Do konca tekme je Leicester napadal, a rezultat se ni spremenil. Srečanje se je končalo z izidom 1:1.

Leicester je tako danes padel na 4. mesto. Lisice imajo ob tekmi več 4 točke prednosti pred rdečimi vragi, ki bodo v četrtek lovili zmago na Villa Parku.

Arsenal bo evropske vozovnice v nadaljevanju napadal s 7. mesta.