Clive Brunskill Getty Images Sport

09.07.2020 | 10.38

Liverpool prišel do 30. prvenstvene zmage v sezoni

Liverpool FC

Nogometaši Liverpoola so na tekmi 34. kroga prišli do nove zmage. S 3:1 so premagali domači Brighton.

Mohamed Salah, Liverpul

Paul Childs/Pool via Getty Images

Redsi so si že 7 krogov pred koncem zagotovili državni naslov, toda kljub temu, je Klopp obljubil, da njegova ekipa ne bo popuščala.

Redsi so do vodstva prišli že v 6. minuti srečanja. Pred svojimi vrati se je poigraval Propper, ki ni imel odgovora na pritisk Keitaja. Slednji mu je žogo vzel in jo podal pred vrata, kjer je bil dobro postavljen Salah.

Nov šok za domačo ekipo je sledil 2 minuti kasneje. Gostitelji so znova slabo reagirali v obrambi, Salah je odložil žogo za Hendersona, kapetan Liverpoola pa je s strelom iz razdalje premagal Ryana.

Še pred iztekom prvega polčasa, se je Brighton vrnil v igro. Podajo Lamptaya je izkoristil Trossard, ki je potrdil dobro strelsko formo.

Modre ptice so bile nevarne tudi v 2. polčasu. Pred vrata Alissona je nekajkrat nevarno podal Pascal Gross.

Dvome o zmagovalcu je v 76. minuti razblinil Salah. Egipčan je po podaji Robertsona iz kota iznajdljivo stekel proti bližnji vratnici in premagal nezbranega Ryana. To je bil njegov 19. zadetek v sezoni. Za Vardyjem zaostaja za 3 gole.

Liverpool ima na vrhu lestvice 23 točk prednsti pred Cityjem.