Getty Images/Dave Thompson

12.07.2020 | 15.13

Trojka Wolverhamptona za ohranitev sanj o LP

Everton FC

Na prvi tekmi nedeljskega sporeda 35. kroga Premier lige je Wolverhampton doma premagal Everton s 3:0 in tako ostal v boju za uvrstitev v evropska tekmovanja.

Wolverhempton Wanderers

Richard Heathcote/Getty Images

Domača ekipa je bila večino tekme boljši nasprotnik. Čeprav so imeli pobudo že v prvem polčasu pa so prvi gol dosegli šele v sodniškem dodatku potem, ko v kazenskem prostoru nerodno posredoval Lucas Digne, domači pa so imeli na voljo enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Raul Jimenez. Za Mehičana je to prvi gol po treh tekmah posta.

Tekma je bila odločena praktično v prvem napadu v drugem polčasu. Neto je dobro podal iz prostega strela, Leander Dendoncker pa je bila na pravem mestu ob pravem času in dosegel gol za prednost z 2:0. Everton se je na to odprl in poizkušal ogroziti gol svojega nasprotnika toda resnejše priložnosti si niso uspeli pripraviti. Kazen je sledila v 74. minuti je iz protinapada gol dosegel Diogo Jota.

Wolverhampton je s to zmago zdaj na šestem mestu s 55 točkami. Zgolj 5 točk manj imajo od tretjeuvrščenega Chelseaja, štiri manj od Leicestra in tri manj od Manchester Uniteda. V primeru, da bo Cityu suspenz iz evropskih tekmovanj potrjen potem bo imela ekipa iz Wolverhamptona veliko priložnost, da si izbori mesto v Ligi prvakov. Everton je na 11. mestu s 45 točkami.