Getty Images Sport/Chris Brunskill

12.07.2020 | 19.48

Preobrat in zmaga Spursov na derbiju severnega Londona

Nogometaši Tottenhama so v 35. krogu Premier lige z rezultatom 2:1 premagali Arsenal in ohranili teoretične možnosti za uvrstitev v Ligo prvakov.

Tobi Aldervejld, Totenhem

Julian Finney, Getty Images Sport

Spursi so prišli do preobrata na derbiju severnega Londona in imajo tri kroge pred koncem prvenstva (s tekmo več) sedem točk manj od četrtouvrščenega Leicestra, ki nocoj gostuje v Bournemouthu

Arsenal je prekinil niz štirih zaporednih tekem brez poraza (štiri zmage in remi) in je s 50 točkami na 9 mestu. Enako število točk ima tudi desetouvrščeni Burnley

Topničarji so na tekmi prišli do prednosti v 16. minuti, ko je fantastičen zadetek dosegel Alexandre Lacazette. Zgolj tri minute kasneje je ekipa Joseja Mourinha izkoristila katastrofalno napako Seada Kolašinca in Davida Luiza in prek gola s strani Heung-Min Sona prišla do izenačenja.

Drugi polčas ni bil tako razburljiv. Priložnost za Arsenal je v 79. minuti sicer imel Pierre-Emerick Aubameyang toda strel je ubranil Hugo Lloris in žogo poslal v kot.

V naslednjem napadu se je iz oči v oči z vratarjem Emilianom Martinezom srečal Harry Kane, toda vratar gostov je bil uspešnejši.

In prišla je 81. minuta. Po podaji iz kota s strani Heung-Min Sona je bil najvišji v skoku Toby Alderweireld in z natančnim strelom matiral gostujočo obrambo.

Po napaki Kolašinca je v 83. minuti znova zapretil Harry Kane toda spet je svojo ekipo rešil Emiliano Martinez

Tottenham se bo v naslednjem krogu srečal z Newcastlom, Arsenal pa bo igral proti Liverpoolu