Mourinho: Zadrži nasmeh, amico, takšen je nogomet

Getty Images/Clive Brunskill

Claudio Ranieri je doživel enako usodo kot Jose Mourinho v lanski sezoni. Potem ko je klub popeljal do naslova prvaka, so se mu v klubu zaradi slabih rezultatov zahvalili za sodelovanje.

Kot da komaj 17. mesto v Premier ligi ne bi bilo dovolj, je Leicester v FA pokalu izpadel proti tretjeligašu in še izgubil prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Sevillii. Zadnji poraz je sodu očitno izbil dno in vodilni možje lisic so se Claudiu Ranieriju zahvalili za sodelovanje.

Njegov stanovski kolega na klopi Manchester Uniteda Jose Mourinho vseeno ni pozabil, kaj je njegov prijatelj dosegel v lanski sezoni in mu prek Instagrama ob pripeti skupni fotografiji poslal emotivno sporočilo.

“Šampion Anglije in najboljši trener leta po izboru FIFE… odpuščen. Takšen je novi nogomet, Claudio. Zadrži nasmeh, amico. Nihče ne more zbrisati zgodovine, ki si jo napisal,” je The Special One sporočil Ranieriju.

Vse podrobnosti o koncu sodelovanja med Ranierijem in še vedno aktualnimi angleškimi prvaki najdete TUKAJ.