United prepričan v prihod Sancha

Premier Liga 30. Jul 202011:07 > 11:25
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Manchester United postaja čedalje samozavestnejši glede prestopa Sancha iz Borussie Dortmund, potem ko se je zmanjšalo zanimanje za Jacka Grealisha.

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Velika želja Manchester Uniteda Jack Grealish očitno ostaja v Aston Villi, potem ko se je klub iz Birminghama za las obdržal med angleško nogometno elito. Trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je velik oboževalec kapetana Ville, toda cena se je igralcu po obstanku v Premier ligi dvignila, zdaj zanj zahtevajo 80 milijonov funtov.

Borussia Dortmund za Jadona Sancha zahteva 120 milijonov evrov, toda United ni pripravljen plačati takšne cene, sploh glede na trenutno situacijo s Covid-19, ki je prizadela tudi najbogatejše nogometne klube na svetu. Nemci si želijo, da bi se saga o prestopu končala pred 10. avgustom, preden se začne trening kamp nemškega velikana. Če bo mladi Anglež zapustil vrste rumeno-črnih, si Borussia v klub prizadeva pripeljati napadalca Lilla Jonathana Ikoneja, za katerega Francozi zahtevajo 50 milijonov evrov.

Sancho ima pogodbo z Borussio do leta 2022, Rdeči vragi še niso poslali nobene uradne ponudbe, a so sploh edini klub, ki je uradno kontaktiral nemške podprvake. Če v Dortmundu ne bodo dobili ustrezne ponudbe, so pripravljeni Sancha prodati prihodnje poletje, čeprav po nižji ceni.

Možnosti Uniteda glede prestopa Sancha so se bistveno povečale, potem ko se je klub uvrstil v Ligo prvakov. V prihodnjih dneh bo slika, v katero smer se bo stvar odvila, jasnejša. Kot se zdi, bi si tudi sam Sancho želel na Old Trafford.