Fulham se bo boril za mesto v Premier ligi

Premier Liga 30. Jul 202022:30 > 22:45

Nogometaši Fulhama so na povratni tekmi polfinala play-offa Championshipa doma sicer izgubili proti Cardiff Cityju z 1 : 2, vendar napredujejo s skupnim izidom 3 : 2 in se bodo za mesto v Premier ligi v sezoni 2020-21 pomerili z mestnim tekmecem Brentfordom.

Cardiff, ki je lovil zaostanek dveh zadetkov, je odlično začel in že v 8. minuti dosegel zadetek, ko je po kotu z glavo mrežo zatresel Curtis Nelson. Gostitelji so za izenačenje potrebovali manj kot minuto, podajo Bobbyja Reida z desne strani je izkoristil Neeskens Kebano iz zadel za 1 : 1. Fulham je imel v nadaljevanju prvega polčasa premoč, posest žoge skoraj 70 % časa in tudi precej več strelov proti golu. Globoko v sodnikovem dodatku so bili blizu vodstva, vendar je branilcu po strelu Knockaerta uspelo žogo izbiti z golove črte.

Drugi polčas se je začel po željah gostov, ki so znova povedli. Lee Tomlin, ki je v igro vstopil po premoru, je zadel po samo 80 sekundah na igrišču. Naslednjo veliko priložnost je imel Fulham, ko je v 68. minuti Aboubakar Kamara s strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico. Štiri minute kasneje so imeli izjemno priložnost tudi gostje, vendar je vratar Marek Rodak fantastično ubranil poskus Willa Vaulksa in žogo izbil prek vrat. V zadnji minuti sodnikovega dodatka je imel zadnjo priložnost za Cardiff Robert-Nesta Glatzel, vendar je zgrešil in Fulham se kljub porazu veseli napredovanja v finale.

Fulham je v Premier ligi nazadnje igral v sezoni 2018-19, Brentford pa v daljni sezoni 1946-47.

V vsakem primeru bo imel London v naslednji sezoni šest prvoligašev, saj oba kluba domujeta v britanski prestolnici, stadiona pa sta oddaljena le kakšnih 20 minut vožnje.

Finale play-offa bo na sporedu v torek, 4. avgusta na Wembleyju.