Parker ponosen zaradi finala: Za nas je to velik uspeh

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Menedžer Fulhama Scott Parker je ponosen na svojo ekipo, ki se je uspela uvrstiti v finale play-offa Championshipa.

Fulham je na povratni tekmi proti Cardiffu sicer izgubil (1:2), a zadržal prednost s prve tekme, ki jo je londonski klub dobil z 0:2.

Najbolj pomembno je, da smo se prebili v finale. Zares sem ponosen na naš uspeh. Mislim, da se bomo vsega skupaj zavedali šele, ko se stvari pomirijo,” je povedal Parker, ki zaradi poškodbe ni mogel računati na sijajnega napadalca Aleksandra Mitrovića.

Obračun na Craven Cottagu pa kljub končnemu veselju za londonski klub ni potekal povsem po željah. V zadnjih sekundah so varovanci Parkerja pošteno viseli, a ohranili gol prednosti v skupnem rezultatu.

Šlo je za živčno tekmo. Vedeli smo, da igramo proti ranjeni zveri, ki ne more ničesar izgubiti. S tem smo se mučili, oni pa so naredili vse, da bi nam bilo na domači zelenici nelagodno. Kljub porazu ne smemo izgubiti zaupanja vase. Moramo biti srečni in ponosni na vse, kar smo naredili v tej sezoni,” dodaja 39-letni Anglež.

Finale play-offa, ki bo dal zadnjega potnika v Premier ligo, bo v torek gostil Wembley, kjer se bosta pomerila Fulham in Brentford.