Preobrat za lovoriko: Aubameyang vladar FA pokala!

Premier Liga 1. Avg 202018:17 > 19:26
Julian Finney/Getty Images

Nogometaši Arsenala so v finalu FA pokala z 2:1 premagali Chelsea in osvojili FA pokal!

Zasluga za rekorden, 14. pokal v najstarejšem nogometnem tekmovanju in prvega v karieri za trenerje Arsenala Mikela Arteto gre dvakratnemu strelcu Pierru-Emericku Aubameyangu.

Odlični Gabonec je gola dosegel v 28. in 67. minuti. Tako je odgovoril zadetku Christiana Pulišića, ki je v 5. minuti Chelsea popeljal v vodstvo. Z zmago v FA pokalu se je Arsenal uvrstil v skupinski del lige evropa.

Da bo klub iz stadiona Emirates bolj ali manj rešil sezono po najslabši uvrstitvi v prvenstvu v zadnjih 25 letih (osmo mesto) uvodoma ni bilo slutiti. Chelsea je dvoboj odprl konkretno in zelo hitro tudi prišel do vodilnega zadetka. Olivier Giroud je lepo našel Christiana Pulišića ta pa je rutinirano s petih metrov žogo poslal v mrežo.

Kljub relativno hitremu prejetemu zadetku pa so se pri Arsenalu hitro pobrali in priti do izenačenja. Cesar Azpilicueta je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Aubameyangom, Gabonec je prevzel odgovornost in zanesljivo izvedel strel z bele točke.

Do polčasa nato resnih priložnosti ni bilo. Dvoboj se je odvijal večinoma na sredini igrišča, enako pa je bilo tudi v drugih 45 minutah. Moštvo Franka Lamparda je imelo nadzor nad posestjo, Arsenal je čakal na priložnost iz protinapada in jo tudi dočakal.

Akcijo za preobrat je začel Hector Bellerin. Žoga je prišla do Pepeja, ki jo je pravi čas podal Aubameyangu, ki je nato preigral Kurta Zoumaja in premagal Willya Caballera.

V 73. minuti je tekma za Chelsea postala še težja zaradi sumljivo dodeljenega drugega rumenega kartona iz izključitve Matea Kovačića

Lampardova ekipa se je do konca borila zgolj z deseterico. Tudi v takšnem razmerju je imel Chelsea pobudo v končnici toda organizirana obramba Arsenala je odbila vse napade in osvojila dragoceno lovoriko.