Wigan uradno izpadel iz Championshipa

Premier Liga 4. Avg 202019:37 > 19:45
REUTERS/Action Images/Molly Darlington

Nogometni klub Wigan bo v naslednji sezoni igral v League One, potem ko so zavrnili pritožbo kluba na odvzem 12 točk zaradi stečaja.

Wigan je v pritožbi na odvzem 12 točk navedel “višjo silo” zaradi pandemije koronavirusa. Ampak neodvisna komisija je odločila, da ni osnove za pritožbo, kar pomeni, da bo Barnsley ostal v Championshipu.

Za višjo silo veljajo dogodki ali okoliščine, na katere vpletene strani nimajo nobenega vpliva, kot so naravne katastrofe, vojna ali pandemija.

Klub je šel v stečaj 1. julija, ko so novi lastniki iz Hong Konga priznali, da finančno ne morejo vzdrževati kluba.

Zaradi trenutka, ko je Wigan bankrotiral in postal prvi angleški klub, ki se mu je od začetka pandemije to zgodilo, so kazen sprejeli šele po koncu zadnjega kola Championshipa. Če kazni ne bi bilo, bi Wigan sezono končal na 13. mestu, tako pa jo je na 23.

Klub je imel močne argumente in zelo smo razočarani nad odločitvijo. Strokovni štab bo ekipo zdaj pripravil za naslednjo sezono v League One“, so zapisali v klubski izjavi.

Po odstopu Paula Cooka bo vodenje ekipe prevzel Leam Richardson, igralci pa se bodo na pripravah zbrali naslednjo nedeljo.

Odločitev komisije je dokončna in pravno zavezujoča. Angleška nogometna liga bo še naprej sodelovala z upravitelji in jim nudila podporo, da bi zagotovili dolgoročno prihodnost kluba“, piše v sporočilu Angleške nogometne lige.

Wigan se je v zadnjih šestih sezonah že trikrat preselil iz Championshipa v League One, je pa med leti 2006 in 2013 nepretrgoma igral v Premier ligi.