Fulham bo znova igral v Premier ligi!

Premier Liga 4. Avg 202021:59 > 23:11

Fulham je v finalu Play-offa Championshipa na Wembleyju po podaljšku premagal Brentford z 2 : 1 in se pridružil Leedsu in West Bromwichu kot tretji novi član Premier lige v sezoni 2020-21.

Prvo resnejšo priložnost za Fulham je imel Joshua Onomah, ki je v kazenskem prostoru lepo sprejel podajo, streljal proti levi vratnici, vendar je vratar David Raya odlično ubranil njegov poskus. Fulham je imel sicer v prvem polčasu žogo več v svoji posesti (59%) in večkrat streljal (5:3), toda mreži se v prvih 45 minutah nista zatresli.

V drugem polčasu je bila slika na igrišču podobna, v 59. minuti pa je novo veliko priložnost za Fulham zamudil Bobby Reid, ki je s desetih metrov praktično neoviran streljal malenkost mimo desne vratnice. V 72. minuti so prvič resneje zapretili igralci Brentforda, ko je Ollie Watkins streljal z roba kazenskega prostora. Žogo je uspel vratar Marek Rodak odbiti v prek vrat. V zadnjih minutah rednega dela je imel pobudo Brentford, vendar večje nevarnosti za gol ni bilo. V sodnikovem dodatku je trener Fulhama Scott Parker v igro poslal prvega strelca Championshipa Aleksandra Mitrovića, ki se šele vrača po poškodbi. Po 90 minutah igre je na semaforju pisalo 0 : 0.

Podaljšek se je začel z lepo priložnostjo za Brentford, znova je streljal Watkins, ampak bil je nenatančen. Sledilo je še več neprivlačne igre in številni rumeni kartoni (kar 4 pri Fulhamu in en pri Brentfordu).

BRYAN Z VELEMOJSTRSKIM GOLOM

Zadetek smo vendarle dočakali v zadnji minuti prvega podaljška. Joe Bryan je izvedel prosti strel z leve strani, približno 30 metrov od gola. Vsi so pričakovali predložek, očitno tudi vratar Raya, ki je bil nekaj metrov iz vrat in Bryan ga je prevaral in žogo ob vratnici poslal v mrežo – 1 : 0 za Fulham!

BRYAN DRUGIČ

Do končne odločitve je prišlo v 117. minuti, ko je Joe Bryan zadel še drugič. Tokrat je zaključil lepo akcijo po lepi dvojni podaji z Aleksandrom Mitrovićem in žogo mirno poslal mimo Raye – 2 : 0 za Fulham.

BRENTFORD ZADEL V ZADNJI MINUTI

Brentfordu je nekaj upanja vrnil Henrik Dalsgaard z golom z glavo v četrti (zadnji) minuti sodnikovega dodatka, vendar je bilo časa za karkoli več premalo in Fulham se vrača med elito.

Londončani bodo še tretjo sezono zapored zamenjali ligo. Po zmagi v Play-offu leta 2018 so v Premier ligi s samo sedmimi zmagami takoj izpadli, zdaj pa se po četrtem mestu v rednem delu sezone znova vračajo med elito kot zmagovalci Play-offa.

London bo imel v sezoni 2020-21 v Premier ligi šest ekip (Chelsea, Tottenham, Arsenal, Crystal Palace, West Ham in Fulham).