Scholes: Lingard bi bil idealen za Everton ali West Ham

Premier Liga 6. Avg 202011:40 > 11:45
Catherine Ivill Getty Images Sport

Legenda Manchester Uniteda Paul Scholes meni, da bi moral Jesse Lingard priložnost iskati v kakšnem drugem premierligaškem klubu, saj bi bil, po njegov mnenju, za nekatere klube dodana kvaliteta.

Lingard je včeraj proti avstrijskem LASKU v osmini finala Lige Evropa dosegel zadetek na drugi zaporedni tekmi. Solskjaer ga je v 63. minuti potegnil iz igre, kar Angležu ni bilo všeč.

Lingard ima kvalitete. Sposoben je igrati veliko bolje kot je v letošnji sezoni. V nekaterem slabšem klubi bi zagotovo pokazal bistveno več. Včeraj bi lahko odigral vseh 90 minut, a je Solskjaer pokazal, da nanj ne računa resno,” je dejal Scholes.

Vem kaj zmore Jesse. Igral sem z njim in ga treniral v rezervni ekipi. Je moštveni igralec, ki je sedaj na vrhuncu kariere. Ne bi se smel zadovoljiti s 15-20 nastopi v sezoni. Potrebuje tekme, v Unitedu pa ni v prvem planu. Bolje bi bilo, če bi zamenjal sredino. Evertonu ali West Hamu bi prišel še kako prav,” meni legendarni angleški vezist.

V letošnji sezoni Premier lige je Lingard dosegel le 1 zadetek. Natančen je bil v zadnji minuti zadnje tekme v sezoni proti Leicesterju.

Paul Scholes je z rdečimi vragi kar 11-krat osvojil angleško prvenstvo in dvakrat Ligo prvakov.