URADNO: Hojbjerg je prestopil v Tottenham

Premier Liga 9. Avg 202019:15 > 11. Avg 2020 19:15
Naomi Baker/Getty Images

Vezist Pierre-Emile Hojbjerg je postal nogometaš Tottenhama. Spursi so Southamptonu zanj odšteli 15 milijonov funtov.

Tottenham je svetnikom za danskega vezista odštel 15 milijonov funtov. Vrednost prestopa bi se lahko, v kolikor bodo izpolnjeni nekateri bonusi, še povišala.

Portugalski strateg Jose Mourinho si je Hojbjerga v ekipi želel videti že januarja. Takrat je bil slednji v pogovorih tudi z Evertonom, a se je raje kot v Liverpool, preselil k Spursom.

25-letni vezist je bil član Southamptona od leta 2016. V zadnji sezoni je zbral 33 nastopov, prispeval je asistenco. Pogodba s svetniki bi mu potekla konec naslednje sezone, zato so ga v taboru Southamptona želeli prodati.

Nogometni strokovnjaki menijo, da bo Hojbjerg pod taktirko Morinha igral na položaju zadnjega zveznega nogometaša. Tako se bo lahko Eric Dier iz sredine pomaknil nazaj na položaj osrednjega branilca.

Danec je bil sicer v preteklosti član Bayerna. Z Bavarci je sicer 4-krat osvojil Bundesligo, a se v Munchnu nikoli ni zares izkazal.