Piše se zgodovina: Community Shield z dvojnim programom

Premier Liga 12. Avg 202023:43 > 23:49
Julian Finney, Getty Images Sport

Angleška nogometna zveza (FA) je potrdila, da se bo sezona 2020/2021 prvič v zgodovini začela s superpokalnima tekmama za ženske in moške. Oba obračuna bo na isti dan gostil kultni Wembley.

Nogometni praznik bo potekal 29. avgusta, ko se bodo za lovoriko najprej pomerile nogometašice Chelseaja (zmagovalke ženske Superlige WSL) in igralke Manchester Cityja (zmagovalke ženskega FA pokala). To bo prvi superpokalni obračun za ženske po letu 2008.

Po ženskem superpokalu bodo zelenico zavzeli nogometaši Liverpoola (aktualni državni prvaki) in Arsenala (zmagovalci FA pokala). Lanski Community Shield je osvojil Manchester City, ki je po 11-metrovkah s 5:4 premagal Liverpool. Redni del tekme se je končal z 1:1.

Prvi Community Shield je sicer potekal že leta 1908, ko je slavil Manchester United, ki je na ponotvitveni tekmi s 4:0 razbil Newcastle United.

Prav rdeči vragi so v tem tekmovanju največkrat slavili in se lahko pohvalijo z 21 naslovi. S 15 pa sledita Arsenal in Liverpool.

Obe tekmi bosta zaradi pandemije koronavirusa potekali brez navijačev.

Obračun Liverpoola in Arsenala boste lahko pospremili na Sportklubu, nova sezona Premier lige, ki jo boste prav tako lahko spremljali na Sportklubu pa se začne 12. septembra.