Rivaldo: Dembele bi blestel pri Manchester Unitedu

Premier Liga 14. Avg 202013:54 > 13:56
Getty Images/Alex Caparros

Legendarni brazilski nogometaš Rivaldo meni, da bi se Ousmane Dembele, ki je sicer zgrešen nakup Barcelone, dobro znašel v Premier ligi.

Prva želja Manchester Uniteda, ki išče krilnega napadalca, je Jadon Sancho, toda Borussija zanj zahteva vrtoglavih 100 milijonov evrov, ki jih rdeči vragi niso pripravljeni odšteti. Ole Gunnar Solskjear pa naj bi našel rezervni načrt – na Old Trafford želi pripeljati nekdanjega nogometaša Borussie, ki je že 3 leta član Barce.

Dembele je odpotoval v Lizbono in mislim, da obstaja možnost, da danes nastopi na tekmi z Bayernom. On bi lahko bil “joker” blaugrane. S svojo prodornostjo bi lahko po vstopu v igro odločil tekmo,” meni Rivaldo.

Francoz je na Camp Nou prestopil leta 2017, Barca je milijonarjem iz Dortmunda zanj odštela kar 140 milijonov evrov. Dembele je nedvomno zelo talentiran, toda njegov razvoj so dodobra zaustavile številne poškodbe.

Govori se, da bi lahko po koncu sezone zapustil klub, a dokler je tu, ga bi trener moral izkoriščati. Zanj se zanima United, saj predstavlja alternativo za Sancha, ki bo verjetno ostal v Dortmundu. Mislim, da je Dembele dobra izbira za rdeče vrage. Je zelo hiter in prodoren. V Premier ligi bi lahko zacvetel,” je še dodal legendarni brazilski nogometaš.