Drugje bi mu postavili spomenik, Real ne spoštuje Bala

Getty Images/Richard Heathcote

Nekdanji napadalec Liverpoola in angleške reprezentance Peter Crouch meni, da bi se Gareth Bale odlično vklopil v ekipo Manchester Uniteda.

Lahko si ga zamislim na Old Traffordu. Imam občutek, da je to tip kluba, v katerem bi se takoj vklopil in doprinesel ekipi, morda bi z njim celo postali konkurenčni za trofeje. Ni veliko klubov na svetu, ki si lahko privoščijo njegovo plačo (pri Realu prejema 17 milijonov evrov na sezono, op.p.), toda United je eden od njih. Ne vem, kako daleč so pri poizkusih, da pripeljajo Jadona Sancha, toda tudi Bale je možnost a njih, morda celo za posojo,” je Peter Crouch o primeru Gareth Bale dejal za Goal.com in dodal: “Za mene je misterij, zakaj se ga Real tako zelo želi rešiti, ne vemo, kje se je zataknilo, ker je Bale tako veiko dosegel v njihovem dresu, dosegal pomembne gole in osvajal naslove. V drugih klubih bi mu postavili spomenik v znak slave, toda pri Realu ga že dolgo ne spoštujejo več. Jasno je, da mora najti način, da odide, saj v zadnjih mesecih ne igra dovolj.”

Za zaključek je Crouch opozoril, da morebitni nakup Bala predstavlja tudi določeno tveganje, saj je imel Valižan v zadnjem času nemalo težav s poškodbami, ob tem pa bi potreboval določen čas, da bi se vrnil v tekmovalno formo. “Toda pripravljeni in motivirani Bale je igralec najvišje kvalitete, v to ne dvomim,” je zaključil Crouch.

Premier ligo tudi v letošnji sezoni spremljajte samo na Sportklubu.