Everton ugnal brezidejni Tottenham

Premier Liga 13. Sep 202019:19 > 19:21
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Evertona so na tekmi prvega kroga angleške Premier lige presenetili Tottenham. Karamele so Londončane premagale z 1:0 in zasluženo slavile.

Za Spurse sta danes debitirala prišlek iz Southamptona Hojbjerg in Doherty, ki je v London prišel iz Wolverhamptona. Prav Irec je imel na voljo najlepšo priložnost v prvem polčasu. Po tem, ko je lepo prodrl po svoji desni strani je s Kaneom odigral lepo dvojno podajo in se znašel sam pred vrati Pickforda. Doherty ni streljal slabo, a angleški vratar se je zelo izkazal.

V začetni postavi Carla Ancelottija so se znašli trije novinci – James Rodriguez, Brazilec Allan in Doucoure. Slednji je danes uprizoril zelo borbeno predstavo.

V prvem polčasu ni bilo zadetkov, takoj na začetku drugega dela igre pa je Mourinho zelo presenetil. Portugalec je v garderobi pustil Delleja Alija in v igro poslal bistveno manj kreativnega Sissokoja.

Ekipa iz Liverpoola je na začetku 2. polčasa prevzela pobudo in bila za to nagrajena v 55. minuti. Lucas Digne je s prostega strela z leve strani krasno zaposlil Dominica Calwerta-Lewina, ki je pred vrati Llorisa visoko skočil in zatresel mrežo. Nekaj priložnosti je imel tudi Richralison.

Mourinho je v igro poslal Bergwijna in Ndombeleja, a slednja nista kaj dosti doprinesla k igri Spursov. Moštvo iz mesta Beatlov je igralo zelo racionalno in tekmo pripeljalo do konca brez težav.

Prvi zvezdnik Tottenhama Harry Kane je bil podhranjen z nevarnimi žogami. Nemočen je bil tudi drugi zvezdnik ekipe Son.

Zlahka lahko zapišemo, da je izkušeni italijanski strateg na klopi Evertona Mourinhu odčital nogometno lekcijo. Everton je po dolgem času zabeležil zmago na tekmi s Tottenhamom.

Spursi bodo v naslednjem krogu igrali proti Southamptonu.

Everton bo drugo prvenstveno zmago lovil na domačem terenu. Na Goodison bo prišel West Brom Slavena Bilića.