Catherine Ivill/Getty Images

14.09.2020 | 23.14 > 23:29

Chelsea dobil dvoboj na južni obali

Chelsea FC

Varovanci Franka Lamparda so dobili prvo tekmo v letošnji sezoni. Chelsea je na Amexu s 3:1 premagal Brighton.

Frank Lampard

Richard Heathcote/Getty Images

Chelsea je danes upravičil vlogo favorita, smo pa morda od bluesov, glede na vse okrepitve, pričakovali nekoliko več. Londončani so povedli v 23. minuti. Timo Werner je iztržil enajstmetrovko, strel iz bele točke pa je uspešno realiziral Jorginho. Igra v prvem polčasu se sicer ni razživela.

Brighton je do izenačenja prišel v 54. minuti. Leandro Trossard je dobro sprožil s kakšnih dvajsetih metrov in premagal Kepo. Španskemu vratarju je žoga zletela pod roko. To je bil že 19 zadetek, ki ga je Kepa v vratih Chelseaja prejel izven kazenskega prostora. Odkar se je Španec za 80 milijonov evrov preselil na Stamford Bridge, ni noben čuvaj mreže prejel toliko zadetkov izven 16 meterskega prostora.

Chelsea je znova povedel le 2 minuti kasneje. Z odličnim strelom od daleč je nemočnega Ryana premagal James.

Desni bočni branilec je sodeloval tudi pri tretjem zadetku modrih. Podal je iz kota, do strela z nogo je prišel Zouma, žogo pa je napoti do vrat preusmeril Webster in tako je bil avstralski vratar znova premagan.

Lampardovi fantje so nadzorovali potek igre v nadaljevanju in prišli do prve zmage v sezoni.

Chelsea je zabeležil 10. ligaško zmago proti Brightonu. Modre ptice še niso premagale bluesov na prvenstveni tekmi.

Za Londončane sta danes debitirala Nemca Timo Werner in Kai Havertz. Slednji se danes ni pokazal v najboljši luči.

V naslednjem krogu bo Chelsea na Stamford Bridgeu gostil Liverpool. Brighton odhaja v Newcastle.