Prazen Old Trafford – na tekmo pet milijonov izgube!

Premier Liga 14. Sep 202018:46 > 18:50
Getty images/ Alex Livesey

Manchester United je eden izmed klubov, ki ga je pandemija koronavirusa zelo prizadela.

Veliki klubi največ zaslužijo od sponzorjev in številnih navijačev širom sveta. V trenutnih časih pa vsi zaradi praznih tribun iz tedna v teden izgubljajo veliko denarja.

Eden izmed bolj drastičnih primerov je Manchester United, ki v svetu predstavlja izjemno cenjeno znamko. Old Trafford je za številne nogometne navdušence pravi sveti gral, stadion pa že nekaj časa sameva. Prav prazne tribune so zares velik udarec za TRR rdečih vragov.

Pred kratkim je izvršni direktor lige Richard Masters razkril, da so premierligaški klubi zaradi koronavirusa do danes izgubili vsaj 700 milijonov funtov, strokovnjaki pa ocenjujejo, da bodo klubi do povratak navijačev izgubili še enkrat toliko.

Med najbolj oškodovanimi na Otoku je seveda Manchester United, čigar Old Trafford sprejme 75 tisoč navijačev. Vsi sedeži so v zadnjih mesecih jasno prazni….

Angleški mediji pišejo, da Manchester United ob vsaki domači tekmi brez navijačev izgubil pet milijonov funtov.

Ta izguba se pozna tudi pri spremembi trenutne klubske politike. United poleti navkljub silnemu bogastvu na tržnici ni nastopil kot ponavadi. Velika želja je že nekaj časa Jadon Sancho, ki pa ga Borussia iz Dortmunda ne želi prodati za manj kot 120 milijonov evrov. Vse bolj se zdi, da United letos Sancha ne bo vrnil v Anglijo.

Ole Gunnar Solskjaer sicer potrebuje kvalitetnega krilnega igralca, klub pa je že poiskal primernejši rešitvi. To naj bi bila Gareth Bale iz Real Madrida in Ivan Perišić iz Interja. Oba sta starejša kot 30 let in hkrati preverjena kvaliteta. Odškodnina zanju bi bila temu primerno nižja, hkrati pa bi imel Manchester United že prihodnje leto možnost, da bi v primeru normalni finančnih razmer vnovič napadel mlajše zvezdnike.