Tottenham klical za Reguilona, ponudili so jim Bala

Premier Liga 16. Sep 202012:12 > 12:20
Photo by Joosep Martinson/Getty Images

Povratek Garetha Bala v Tottenham se zdi vse bolj verjeten. Pogajanja so se že začela, zanimivo pa je, kako so spursi sploh prišli do informacije, da jim je Valižan na voljo.

Klub iz severna Londona je klical v Madrid in se zanimal za levega bočnega branilca Sergia Reguilona, nihče pri Tottenhamu pa ni slutil, da jim bo kraljevi klub ponudil Bala.

Gareth še vedno obožuje Tottenham. To je klub, za katerega želi igrati. Smo v pogajanjih,” je razkril agent napadalca Jonathan Barnett.

Britanski mediji poročajo, da sta kluba zelo blizu temu, da skleneta dogovor za povratek Bala v Tottenham, se pa poraja vprašanje, kaj se bo zgodilo izredno visoko Balovo plačo, ki ima z Realom podpisano pogodbo za prihodnji dve leti.

Predlog naj bi bila posoja. V tem primeru bi Tottenham prevzel celotno plačo (17 milijonov evrov na leto). Možnost je tudi odkup za 20 milijonov evrov, nato pa bi se morali spursi z Balom dogovoriti še za plačo. Težko je verjeti, da bi Bale pristal na drastično znižanje dohodka, zato poznavalci prestopne tržnice napovedujejo posojo.

Prestop je že odobril tudi trener Tottenhama Jose Mourinho, ki kvalitete Garetha Bala odlično pozna, saj je z igralcem sodeloval pravi pri madridskem Realu.