Pep: Messi v City? Ne vem, vprašajte Lea

Getty Images

Lionel Messi je bil poleti najbližje odhodu iz Barcelone od trenutke, ko je pred dvajsetimi leti prišel v klub. Za njegove usluge se je najbolj glasno zanimal Manchester City, toda tudi bogati Angleži podprti z arabskimi dolarji si niso mogli privoščiti 700 milijonov evrov visoke odkupne klavzule.

Povezano

Lionel Messi je želel Barcelono zapustiti brezplačno, ker je menil, da mu to omogoča pogodba, toda moral bo počakati vsaj do zaključka aktualne sezone.

O Messiju je prvič po dolgotrajni sagi spregovoril tudi Pep Guardiola, ki ga je (znova) poskušal pripeljati na Etihad.

Ničesar vam ne potrebujem pojasniti. Mislim, da je Leo vse dobro pojasnil. On je še vedno igralec Barcelone, kluba, ki ga imam rad,” je dejal Guardiola na novinarski konferenci pred prvim prvenstvenim obračunom v novi sezoni proti Wolverhamptonu (v ponedeljek ob 21:15 v živo na SK 1), ki ni bil preveč gostobeseden niti ob dodatnem vprašanju, ali je mogoč Messijev prestop v naslednji sezoni: “Ne vem, to je vprašanje za Lea Messija. Ne morem odgovoriti o namenih drugih ljudi.”