"Joker" Nketiah – topničarji odpravili West Ham

Premier Liga 19. Sep 202022:50 > 22:54
Pool, Getty Images

Nogometaši Arsenala so v 2. krogu Premier lige doma z 2:1 premagali mestnega tekmeca, West Ham.

Topničarji so tako prvenstvo začeli z dvema zmagama, a jih prihodnji vikend čaka prvi pravi test, saj gostujejo pri Liverpoolu.

Zmago je domačim prinesel Eddie Nketiha, ki je v igro prišel v 77. minuti namesto Alexandrea Lacazetta, gol pa dosegel v 86. minuti. Asistenco je vpisal Dani Ceballos, ki mu je nesebično podal z leve strani.

Ekipa Mikela Artete je prišla v vodstvo v 25. minuti, ko je Pierre Emerick Aubameyang lepo zaposlil Lacazettea, ta pa je zadel z glavo. Prednost domačih je trajala do zaključka prvega dela, ko je na 1:1 v 45. minuti izenačil Michael Anthony. Ta je izkoristil podajo Ryana Fredericksa in pobegnil Robu Holdingu ter lepo premagal Bernda Lena. Arsenal je na koncu vendarle zasluženo dosegel gol za zmago.

Klub z Emiratesa ima po dveh kolih vseh 6 točk, West Ham je po dveh porazih pri 0 točkah in bo svojo priložnost iskal doma proti Wolverhamptonu.