Getty images/Michael Regan

20.09.2020 | 20.09

Rdeči karton, neumnost Kepe, zmaga Liverpoola

Liverpool FC

Nogometaši Liverpoola so v derbiju drugega kroga Premier lige na Stamford Bridge premagali Chelsea z 2:0. Na vrhu lestvice so se tako s stoodstotnim izkupičkom pridružili Evertonu, Arsenalu in Crystal Palacu.

Sadio Mane

Michael Regan, Getty Images

Sadio Mane
Premier liga, La Liga, Derby Bananas, Športna Loterija

Sportklub Slovenija

Redsi so oba zadetka v razmiku nekaj minut dosegli v drugem polčasu. Imeli pa so lažje delo kot v prvem saj so modri v zaključku prvega dela ostali brez izključenega Andreasa Christensena

Aktualni prvak je do vodilnega zadetka prišel v 50. minuti - Roberto Firmino je podal, Sadio Mane pa je svoji ekipi prinesel vodstvo z 1:0. Samo štiri minute kasneje je senegalski reprezentant še drugič premagal Kepo

Španski vratar je storil hudo napako, Mane je prestregel žogo in jo drugič poslal v mrežo modrih.

Chelsea je imel priložnost, da zaključek tekme naredi bolj zanimiv toda Jorginho v 75. minuti ni izkoristil enajstmetrovke, ki jo je po prekršku debitanta Thiaga Alcantare izsilil Timo Werner. Odlični Alisson je ubranil strel italijanskemu reprezentantu.

Liverpool bo v naslednjem krogu gostil Arsenal, Chelsea pa odhaja v goste k West Bromwich Albion