Arsenal je s petardo zacelil rane v Pokalu FA!

Premier Liga 11. Mar 201720:33 > 20:39
Getty Images/Ian Walton

Arsenal je uspel zaceliti svoje rane po novem debaklu v Ligi prvakov, ko je tudi na povratni tekmi osmine finala proti Bayernu izgubil z 1:5. Topničarji so se po zmagi nad Lincoln Cityjem gladko uvrstili v polfinale Pokala FA.

Topničarji so se pridružili ekipi Manchester Cityja in tako eliminirali enega od najprijetnejših presenečenj sezone, petoligaša Lincoln City. Na Emiratesu je bilo 5:0.

Gostje so zdržali vse do zadnje minute prvega polčasa, ko je mrežo zatresel Theo Walcott. V drugem polčasu so bili Topničarji izjemno strelsko razpoloženi. Olivier Giroud je že v 53. minuti tekme povišal na 2:0, Waterfall je dosegel avtogol pet minut pozneje. Do konca sta za Arsenal zabila še Alexis Sanchez in Aaron Ramsey.

V nedeljo in ponedeljek se igrata preostala dvoboja v četrtfinalu. Tottenham gosti Millwall, v derbiju kroga pa igrata tudi Chelsea in Manchester United.