Lepa serija "lisic", Cahill prinesel zmago Chelseaju

Premier Liga 18. Mar 201717:44 > 18:02
Christopher Lee, Getty Images Sport

Leicester je v Premier ligi dosegel novo zmago, tokrat proti West Hamu v Londonu, vodilni Chelsea pa je do zmage prišel v gosteh pri Stoke Cityu. Novih treh točk sta se veselila tudi Everton in Crystal Palace, medtem ko se je tekma v Sunderlandu končala brez golov.

“Lisice” so na Olimpijskem stadionu že v 5.minuti napovedale veliko zmago. Na sceno je še enkrat več stopila naveza Vardy-Mahrez, strelece je bil Alžirec. Že v sedmi minuti je Robert Huth povišal na 2:0

Do polčasa sta zadela še Manuel Lanzini za znižanje na 1:2 in ponovno Vardy v 38. minuti za 1:3. West Ham je v 63. minuti preko Andrea Ayewa uspel le še znižati. Leicester tako prihaja do četrte zaporedne zmage po menjavi Claudia Ranierija.

Chelsea je gostoval pri Stoke Cityu in zabeležil zelo pomembno zmago z 2:1. Modri so povedli v 13. minuti, ko je s prostega strela vratarja presenetil Willian. V 38. minuti je za domače z enajstmetrovke izenačil Jonathan Walters. Človek, ki je zagrešil najstrožjo kazen, je kasneje odločil srčeanje. To je bil branilec Gary Cahill, ki je v polno meril v 87. minuti.

Everton je proti Hull Cityu slavil s prepričljivih 4:0, dva gola – oba v sodnikovem podaljšku – je dosegel naj strelec lige, Romelu Lukaku, še pred tem pa sta se med strelce vpisala Dominic Calvert-Lewin in Enner Valencia.

Crystal Palace je proti Watfordu slavil z minimalnih 1:0, edini gol je dosegel v 68. minuti dosegel nesrečnih Troy Deeney (avtogol), v srečanju Sunderlanda in Burnleya pa gledalci niso videli golov.