Mourinho: Če ne bo uspehov, ne bom sedel na klopi

Laurence Griffiths/Getty Images

Menedžer Manchester Uniteda Jose Mourinho želi na Old Traffordu ostati čim dlje, vendar le v primeru, da bo v slogu Alexa Fergusona serijsko osvajal lovorike.

Jose Mourinho je Manchester United prevzel ob koncu lanske sezone in v klubske vitrine že pospravil dve trofeji – Community Shield ter angleški ligaški pokal. Čeprav se zmagam ne glede v zobe, zagotovo ne tisto, kar bi si želeli navijači rdečih vragov. Pa očitno tudi Portugalec ne. “Mislim, da bom tu najmanj tri leta. Mislim, da se klub zaveda značaja stabilnosti na vseh nivojih. Celo brez velikega uspeha, do katerega je težko priti, sploh v Angliji, toda z nekimi uspehi, jaz sem pripavljen, na nadaljujem. Seveda, če me bodo v klubu želeli,” pravi Mou.

The Special One je žel uspeh kjerkoli je že deloval, tudi United po turbulentnem začetku sezone igra vse boljše. “Rad rečem, da sta lahko tako klub kot trener srečna. Jaz nisem oseba, ki bo ostal 10-15 let brez uspeha. V tem poslu morate biti uspešni celotno življenje. To je nekaj kar me veseli in dela ponosnega. Iskreno, vse se je začelo dobro in tukaj bi želel ostati še dolgo časa,” dodaja Mourinho.

United na lestvici Premier lige z 52 točkami zaseda peto mesto, četrti Liverpool ima štiri točke več, a tudi dve odigrani tekmi več od zgodovinskih rivalov.