Schweinsteiger zapušča Manchester!

Getty Image

Legendarni nemški vezist Bastian Schweinsteiger po ne preveč uspešnem času končno zapušča Manchester United. Nekdanji kapetan Elfa se seli v Chicago.

Nemec v tej sezoni ni bil v prvih (niti drugih) planih Joseja Mourinha, ki je nekajkrat tudi javno dejal, da ima priljubljeni Schweini proste roke pri izbiri novega delodajalca.

Nekdanji zvezdnik Bayerna je večkrat poudaril, da je United njegov zadnji klub v Evropi, to pa je zdaj tudi potrdil s prestopom k Chicagu, ki ga vodi srbski strokovnjak Veljko Paunović.

Soprog Ane Ivanović bo v ligi MLS med najboljšimi desetimi plačanimi igralci, v Združene države pa se bo preselil že v naslednjih dneh. Naslednji konec tedna naj bi zaigral prvo tekmo v dresu novega kluba.

V letošnji sezoni v Premier ligi Schweinsteiger sploh ni igral, zdaj pa se bo priključil moštvu, ki leži na četrtem mestu vzhodne konference lige MLS