Mourinho: United potrebuje osebnost kot je Zlatan

Premier Liga 24. Mar 201711:57 > 12:02
Christopher Lee, Getty Images Sport

Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho je priznal, da za prihod Ibrahimovića ni navijal samo zaradi njegovega nogometnega znanja. Zlatan je ob vsem kar kaže na zelenici tudi pomembna osebnost v garderobi in pomaga k boljšemu delovanju ekipe.

Ko sem prišel v klub, so manjkale osebnosti kot so bile Ryan Giggs, Paul Scholes ali Roy Keane. Od starejše generacije sta v ekipi ostala le še Wayne Rooney in Michael Carrick. Tu je bila nova skupina igralcev, ki se je morala prilagoditi igranju za Manchester United. Zato je bilo pomembno, da pripeljem Zlatana. On je osebnost, ki lahko soigralce dvigne na višjo raven,” je bil odkrit Jose Mourinho.

Glede na način dela “The Special One-a” ne čudi, da je v klub pripeljal nekoga, ki razmišlja podobno kot on. “Ko prideš v nov klub, se moraš znati prilagoditi razmeram, ki tam vladajo. Temu v nogometu pravimo inteligenca. Prioriteta je, da se vzpostavijo dobri odnosi, da lahko ekipa funkcionira v miru in doseže neko stabilnost. Gledano s psihološkega vidika, mora med igralci obstajati empatija, takrat so pripravljeni za zmage.V Interju sem imel v slačilnici same močne osebnosti: Materrazija, Cordobo, Milita, Moto. Fantje so mi bili vedno pripravljeni slediti,” je še dodal Portugalec.

Po 27. krogi Premier lige so rdeči vragi na petem mestu in za štiri točke zaostajajo za Liverpoolom, ki je na zadnjem mestu, ki še vodi v Ligo prvakov. Za vodilnim Chelseajem United zaostaja že za velikih 17 točk.