Kek: Poznate me, zmagati želim vsako tekmo!

Reprezentance 30. Sep 202011:41 > 12:01
NZS.si

Bliža se nadaljevanje Uefine Lige narodov, v kateri Slovenija letos odkrito napada prvo mesto v svoji skupini. Četa Matjaža Keka se bo v drugem jesenskem reprezentančnem premoru v gosteh pomerila s Kosovim in Moldavijo.

Tako dolgo me že poznate, da veste, kako želim zmagati vsako tekmo. Od San Marina pa do Moldavije v Kišinjevu in Kosova v Prištini. Naredili bomo vse, da bi tudi na igrišču naredili korak več. Rezultat prejšnjega ciklusa je v redu, a je treba zgraditi način igranja. S kvaliteto igre lahko prideš do odmevnega rezultata, kar je na koncu cilj vseh nas. Liga narodov je pravšnja, da se izoblikuje novo jedro, ki bo dalo vsem nam upanje za boljše rezultate. Želim še več odločnosti, agresivnosti,” je o pričakovanjih pred novimi izzivi v Ligi narodov povedal selektor Matjaž Kek, ki bo tudi tokrat pogrešal kar nekaj nosilcev igre.

Povezano

Zaradi trenutnih razmer Kek ne more računati na igralce, ki ne igrajo v Evropi, saj bi se ob potovanju pojavile težave s karantenami. Posledično priložnost dobivajo novi igralci, selektor pa s tem širi bazo reprezentantov.

Težave imamo s celinami. ZDA, Kitajska, tudi ZAE ne dajo igralcev na razpolago oziroma zahtevajo karantene po vrnitvi. Tukaj nastopi težava pri klubih. Denis Popović je začel igrati na Kitajskem, Tim Matavž je v Emiratih, v ZDA sta Aljaž Struna in Robert Berić. To so imena, o katerih bi razmišljal, če ne bi prihajalo do teh težav,” dodaja Kek.

Slovenija je drugo sezono Lige narodov začela z dvema domačima obračunoma v Stožicah, na katerih je zbrala štiri točke. Sprva se je z Grčijo razšla brez zadetkov, nato pa po zaslugi prvega reprezentančnega zadetka Damjana Boharja proti Moldaviji prišla do premierne zmage proti Moldaviji.

Jan Oblak in soigralci bodo znova na delu 11. oktobra, ko bodo gostovali na Kosovem, in tri dni kasneje, ko jih čaka še gostujoči obračun proti Moldaviji. Že 7. oktobra pa se bodo na prijateljskem obračunu srečali s San Marinom.

Tekme Lige narodov lahko spremljate samo na Sportklubu!

Sportklub Slovenija