Vir: Getty Images/Stephen Pond
Nogomet 16.09.2017 | 17:34 > 17:41

Slovenske nogometašice izgubile proti Nemčiji

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v 1. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 v skupini 5 v Ingolstadtu izgubila proti Nemčiji z 0:6 (0:4). Slovenke bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrale 20. oktobra, ko bodo v Domžalah gostile Češko.

Slovenija, nogomet

Vir: NZS.si

Izbranke Damirja Roba so kvalifikacije začele s porazom proti eni najboljših ženskih nogometnih reprezentanc, trenutno drugi na lestvici Mednarodne nogometne zveze.

Nemke, dvakratne svetovne in osemkratne evropske prvakinje, je v vodstvo popeljala Svenja Huth v 15. minuti, Dzsenifer Marozsan je z bele točke podvojila prednost gostiteljic v 18. minuti, do konca polčasa pa sta zadeli še Kathrin-Julia Hendrich v 35. in Tabea Kemme v sodniškem dodatku prvega dela. Slednja je v 80. minuti povišala na 5:0. Kristin Demann je v 88. minuti postavila končni izid.

Nemčija je od 26. minute igrala brez prve vratarke (poškodba), a je nje namestnica dobro opravila svoje.

Rob je v začetno enajsterico uvrstil Sonjo Čevnik, Špelo Rozmarič, Saro Agrež, Kristino Erman, Matejo Zver, Dominiko Čonč, Laro Prašnikar, Barbaro Kralj, Kajo Eržen, Saro Makovec in Tjašo Tibaut. V nadaljevanju so priložnost dobile še Adrijana Mori, Špela Kolbl in Manja Rogan.

Tekmo pred 3222 gledalci sodila glavna sodnika Belorusinja Volha Tsiareshka.