Rezervista Mlakar in Vrbanec poskrbela za zmago

Ekipa24.si

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo še enkrat ugnala Črno goro, ki je v Novi Gorici padla z 2:0.

V nerazburljivem prvem polčasu sta mreži miriovali, ekipi pa sta s težavami prihajali do priložnosti. Črnogorci so imeli terensko premoč, ki pa je bila jalova. Slovenija je najbolj zapretila v 29. minuti, ko je z razdalje poskusil Janez Pišek, a je bil črnogorski vratar Matija Šarkić odlično postavljen.

Slovenski selektor Primož Gliha je pred nadaljevanjem spremenil zasedbo in zadelo v polno. Rezervista Jan Mlakar in Matic Vrbanec, sta poskrbela za boljšo igro, na koncu pa se tudi vpisala med strelce. Mlakar, član Venezie, je za 1:0 zadelo po dobri uri igre, ko je z 20 metrov sijajno zadel. Končnih 2:0 je v 80. minuti postavil Vrbanec, ki je zadel po krasni akciji, ki jo je začel Erik Gliha, žogo pa je s podajo s peto do strelca spravil Mlakar.

Gliha, ki je imel pred začetkom srečanja ogromno težav s poškodbami, pred tekmo je ostal še brez igralca Caena Jana Repasa, si je po boljšem drugem polčasu lahko oddahnil in se razveselil pomembne zmage. Naslednji izziv je vodilna Francija, tekma v Domžalah je na sporedu v ponedeljek ob 18.45.