URADNO: Benjamin Verbič v Dinamo Kijev

Reprezentance 23. Dec 201717:34 > 17:46

Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je v zimskem prestopnem roku poiskal novo sredino. Govorice, da naj bi se zanj ogrel kijevski Dinamo so se pokazale kot resnične, saj je nogometaš iz Vojnika danes podpisal petletno pogodbo!

Nekdanji član Celja in Kobenhavna klubskih barv ni zamenjal – še zmeraj bo igral v belem z odtenkom modre – hkrati pa bo tudi v ukrajinski prestolnici nosil številko 7.

Slovenski reprezentant je s Københavnom osvojil po dva naslova danskega prvaka in pokalnega zmagovalca. Verbič naj bi zaslužil milijon evrov, danski klub pa bo prejel 4 milijone odškodnine.

V minuli jeseni je bil izbran v idealno postavo skupinskega dela lige Europa, sicer pa je v dresu aktualnih danskih prvakov zbral 99 tekem in dosegel 22 golov.