Lazarević kariero nadaljuje pri Mitroviću v Jagiellonii

Reprezentance 18. Jan 201821:49 > 22:04

Slovenski nogometaš Dejan Lazarević je po neuspeli avanturi v Turčiji našel novo okolje. 27-letnik bo kariero nadaljeval na vzhodu Poljske pri Jagiellonii iz BiaŁystoka.

Lazarević je bil kar nekaj časa neaktiven nogometaš. V zadnjih štirih letih je bil sicer uradno član Chieva, a je kot posojen igralec več ali manj grel klop v Sassuolu ter turških klubih Antalyaspor in Karabükspor.

Za slovensko nogometno reprezentanco je krilni vezist zbral 20 nastopov in se med strelce vpisal enkrat, ko je 27. marca 2015 preigral celotno obrambo San Marina in dosegel peti gol ob zmagi 6:0. Nekdanji selektor Srečko Katanec ga je v kvalifikacijah za nastop na EP 2016 v Franciji redno uporabljal kot “jokerja” s klopi.

“Lazo” se zaveda, da bo lahko za državno izbrano vrsto nastopal le, če si najde klub, kjer bo redno igral in v primeru poljske Jagiellonije se zdi, da je zadel v polno. Gre za prvoligaša, ki se bori za naslov prvaka in kjer mu bo z nasveti lahko pomagal slovenski branilec Nemanja Mitrović.