Slovenski nogometaši v novi preobleki

Reprezentance 22. Mar 201814:28 > 14:30
NZS

Slovenija in Nike predstavljata kolekcijo državne nogometne reprezentance, ki bo pritegnila pozornost in rezultate dvignila na višjo raven.

Slovensko reprezentanco čaka svetla prihodnost. Za to obstaja dober razlog: na golu se lahko zanese na verjetno enega najboljših vratarjev na svetu, člana kluba Atletico Madrid, Jana Oblaka. Njegove mednarodne izkušnje bodo moštvu pomagale do še boljših rezultatov. Na sredini igrišča bo pritisk na nasprotnika izvajal napadalni vezni igralec Josip Iličić, izjemen nogometaš z izkušnjami z mednarodnih tekem. Iličić je to sezono v Italiji dosegel že 14 golov.

Znamka Nike bo reprezentanci zagotovila videz, ki bo podpiral njeno moč. Na novo oblikovan reprezentančni dres privablja poglede, poleg tega pa zagotavlja tudi izjemno zmogljivost. Dresi so izdelani iz najnovejšega inovativnega materiala VaporKnit, ki je 23 odstotkov lažji in 12 odstotkov bolj zračen od prejšnje različice. Kratke hlače so 55 odstotkov bolj elastične, kar omogoča večjo gibljivost. Inovacije, ki povečujejo zmogljivost, so opazne tudi v navidezno nepomembnem elementu, ki ima dokazano pomembno vlogo pri uspešnosti na igrišču: v nogavicah, ki so zdaj 40 odstotkov lažje in vključujejo nepremočljivo prejo.

Kombinacija bele, modre in zelene barve je ohranjena, prsni del pa krasi Triglav, najvišja gora v Sloveniji. Domači dres je bele barve z modrim vzorcem, gostujoči dres pa združuje dva odtenka modre z zelenimi poudarki. Letošnji dres slovenske nogometne reprezentance bo pričaral mladosten, a tradicionalen videz, kar je ravno pravi recept za uspeh.

vir: nzs.si