Slovo Cesarja in poraz v Stožicah proti Belorusom!

Reprezentance 27. Mar 201822:10 > 22:16
Facebook

Slovenija je danes odigrala še drugo prijateljsko tekmo pod vodstvom novega selektorja Tomaža Kavčiča in doživela še drugi poraz brez doseženega zadetka. Tokrat je bila z 2:0 boljša Belorusija. Še najbolj svetel trenutek tekme je bilo slovo kapetana Boštjana Cesarja.

Današnja prijateljska tekma je bila v znamenju slovesa našega kapetana Boštjana Cesarja, ki se je poslovil od dresa z državnim grbom. Odigral je prvih pet minut srečanja in potem ob glasnem aplavzu odšel z igrišča, vmes se je seveda še poslovil od svojih reprezentančnih soigralcev, bilo je tudi kar nekaj čustev.

Tekma se je z vstopom Luke Kranjca nadaljevala. Selektor Tomaž Kavčič je v primerjavi s prvo tekmo proti Avstriji storil nekaj sprememb v začetni enajsterici.

Naši nogometaši so sicer imeli pobudo na terenu, vendar niso uspeli premagati vratarja Andreja Gorbunova. Najbolj nevarna sta bila Rene Krhin in Valter Birsa. Potem pa je v 36. minuti sledil hladen tuš za naše nogometaše, branilec Igor Šitov je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kamor je vtekal Maksim Skaviš in z glavo matiral nemočnega Vida Belca.

V drugem polčasu je igro zapustil rahlo poškodovani Josip Iličić namesto njega je v igro vstopil Miha Zajc. Naši so imeli v Stožicah še naprej pobudo, a le ta je bila jalova. Sledilo je še nekaj menjav, ki pa niso prinesle želenega učinka v igro naših. Jasno je bilo, da Slovenija do prve zmage pod vodstvom novega trenerja ne bo prišla in, ko so že vsi čakali na zadnji sodniški žvižg je z roba kazenskega prostora neubranljivo zadel za končnih 2:0 Anton Saroka.

POSTAVE:
Slovenija:
Belec, Milec, Cesar (od 6. Krajnc), Mitrović, Jokić, Krhin, Kampl (od 69. Črnigoj), Kurtić, Birsa (od 65. Bezjak), Iličić (od 46. Zajc), Berič (od 76. Šporar).
Belorusija: Gorbunov, Šitov, Politevič, Kendiš, Kavaljov (od 69. Saroka), Bardini Bressan (od 75. Kisljak), Skaviš (od 81. Matvejčik), Nehajčik (od 46. Stasevič), Sivakov, Majevskij (od 46. Dragun), Veretilo (od 76. Valadzko).

O obisku današnje tekme pa zgovorno pove vse “twitt” občasnega reprezentanta Slovenije Antonia Delamee Mlinarja.