Argentina brez Messija osramočena sredi Madrida!

Reprezentance 27. Mar 201823:03 > 23:20

Serijo izredno zanimivih prijateljskih tekem sta danes zaključila Španija in Argentina z obračunom na stadionu Wanda Metropolitano, kjer je furija povsem razbila gavče s 6:1.

Španija je odigrala eno svojo najboljših predstav v zadnjem obdobju in imela ob tem tudi veliko sreče. Praktično vsi njihovi streli v okvir gola so namreč končali v gostujoči mreži, ki jo je branil najprej Sergio Romero, od 22. minute dalje pa Willy Caballero. Sicer je bila Španiaj malce boljša, vendar daleč od tega, da bi bila Argentina povsem nenevarna.

Kot prvi je mrežo gavčev v 12. minuti načel domačin na tem stadionu Diego Costa. V 27. minuti je na 2:0 povišal Isco po še drugi podaji Marca Asensia. V 39. minuti je iz kota za znižanje poskrbel Nicolas Otamendi.

V drugem polčasu pa toča golov v mreži finalistov zadnjega svetovnega prvenstav, ki so se danes morali znajti brez prvega zvezdnika njihove reprezentance Lionela Messija. V 52. minuti je drugič zabil Isco, samo tri minute pozneje še Thiago Alcantara. V 74. minuti je bil rezultat že 5:1, tokrat je podajo v svojo statistiko vpisal kar vratar David De Gea, zadetek pa je na koncu dosegel Iago Aspas. Že takoj v naslednjem napadu je padel še en zadetek – že šesti s strani domačih. S tem pa je uspel Isco doseči tudi hattrick.

Tekmo svoje reprezentance si je v živo ogledal Messi in najbrž kar trpel ob pogledu na svoje nemočne soigralce.