Avstrijci šokirali Nemce, brez golov v Bruslju

Reprezentance 2. Jun 201822:44 > 22:48

Danes je bilo na sporedu kar nekaj zanimivih prijateljskih tekem. V sosednji Avstriji se je zgodilo presenečenje, saj je Avstrija z 2:1 premagala Nemčijo. V Bruslju na tekmi med Belgijo in Portugalsko pa gledalci zadetkov niso videli.

Avstrija je v Celovcu presenetila aktualne svetovne prvake Nemce in slavila z 2:1. Res pa je, da Joachim Low ni igral v najmočnejši postavi. A je kljub vsemu njegova ekipa prva povedla, že v 11. minuti je zadel Mesut Ozil. Rezultat se do konca prvega polčasa ni več spremenil.

So pa zato v drugem polčasu Avstrijci prišli na svoj račun in igrali veliko bolje od svojih sosedov ter jim prvi gol zabili v 53. minuti, ko je bil uspešen Martin Hinteregger. V 69. minuti pa je za popoln preobrat in kasneje tudi zmago poskrbel Alessandro Schopf. S tem so Avstrijci poslali dovolj zgovoren alarm v tabor Nemčije pred začetkom svetovnega prvenstva, kjer bodo tudi branili svetovni vrh.

Veliko več smo pričakovali od tekme v Bruslju, kjer so evropski prvaki brez zadetkov remizirali z domačo Belgijo. Reprezentanci nista navdušili, Portugalci, ki so zaenkrat še brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, v drugem pa je ta vloga pripadla Belgijcem, a kljub vsemu zadetkov na žalost vseeno nismo videli.

Na tekmi med Švedsko in Dansko zadetkov nismo videli.

Irska pa je pred domačimi gledalci ugnala ZDA z 2:1.