Niso v krizi samo Slovenci, tudi Nemci tonejo

Alex Grimm, Getty Images Sport

Razočaranje iz svetovnega prvenstva še ni utonilo v pozabo, že se navijači nemške reprezentance soočajo z novo "nočno moro". Elf je v derbiju sobotnega večera v Ligi narodov v Amesterdamu klonil z 0:3.

Nizozemska je v povedla z golom branilcem Liverpoola Virgila van Dijka v 30. minuti po podaji iz kota in strelu Ryana Babla, ki je končal v prečki. Priložnost, da se vpiše med strelce Van Dijk ni izpustil iz rok in premagal Manuela Neuerja.

Najlepšo priložnost za Nemce je imel v 65. minuti Leroy Sane, vendar je njegov strel zletel mimo nizozemskih vrat. Čeprav so Nemci skupno sprožili več kot 20 strelcov, so se znova veselili domači. Obramba Nemcev je bila razredčena, kar je znal izkorisiti Memphis Depay in v 87. minuti zabil za 2:0.

Depay je v sodnikovem podaljšku zatresel tudi prečko, le nekaj trenutkov kasneje pa je zadnji žebelj v nemško krsto zabil Georginio Wijnaldum.

Na vrhu skupine ostaja Francija s štirimi točkami, Nizozemska je druga s tremi, Nemčija pa zadnja z eno samo točko.