Kek namesto Slovenije prevzema Lech Poznan?

Reprezentance 14. Nov 201821:08 > 21:16
Getty Images

Slovenski trener Matjaž Kek, ki je po odhodu Tomaža Kavčiča, prva želja javnosti za prevzem selektorskega mesta, naj bi bil resen kandidat za prevzem poljskega Lecha.

O novici poroča več poljskih medijev, želje po prihodu Keka pa ne skrivajo niti v klubu, ki pravijo, da je Mariborčan njihova prva želja. Z novico je postregel poznanski Gazety Wyborczej, ki trdi, da je nekdanji trener Rijeke Matjaž Kek eden glavnih kandidatov za prevzem poljskega kluba Lech Poznan, ki igra v prvi ligi. Klubska želja je sicer bil tudi nekdanji poljski selektor Adam Nawalka, a pogajanja niso bila uspešna.

Športni direktor kluba Tomasz Rzasa naj bi se s Kekom sicer sestal že na Reki, glavno težavo pa naj bi predstavljale Kekove visoke zahteve in dejstvo, da naj bi imel na mizi tudi ponudbo slovenske reprezentance.

Pri Lechu so sicer pred dnevi odpustili trenerja Ivana Đurđevića. Nawalka, ki je bil kot kaže prva izbira, je od Lecha zahteval 70 tisoč evrov mesečne plače, česar si po poročanju medijev Lech ne more privoščiti. Nawalka je med drugim zahteval tudi to, da v ozadju delujejo njegovi ljudje, kar bi pomenilo zamenjavo še na mestu športnega direktorja.

Zdaj naj bi bila glavna želja poljskega kluba Kek, ki pa bi moral za kaj takega, zavrniti slovensko reprezentanco.