Jedvaj junak velike Hrvaške zmage nad Španijo!

Reprezentance 15. Nov 201822:35 > 22:40
Dan Mullan, Getty Images Sport

V derbiju dneva v Ligi narodov je Hrvaška pred domačimi gledalci v norem drugem polčasu ugnala Španijo s 3:2, junak "vatrenih" pa je bil Tin Jedvaj z dvema zadetkoma.

Svetovni podprvaki so pred domačimi gledalci v pravem trilerju premagali Španijo s 3:2 in tako prišli do prve zmage v Ligi narodov, ki jim pušča odprta vrata za osvojitev prvega mesta v skupini. Junak “kockastih” pa je bil mladi Tin Jedvaj, ki je dosegel dva zadetka, odločilnega v 93. minuti.

V prvem polčasu gledalci niso videli nič atraktivnega. So pa zato na svoj račun prišli v drugem polčasu, ko so videli vseh pet zadetkov. Naše sosede je v vodstvo popeljal Andrej Kramarič v 54. minuti. Španci so že čez dve minuti prišli do izenačenja, ko je udarila naveza z Reala Isco-Ceballos. “Vatreni so spet vodili v 69. minuti, ko je za veselje na tribunah poskrbel Jedvaj s prvim golom. A tudi tokrat vodstvo ni trajalo dolgo, saj je Sergio Ramos v 78. minuti poravna izzid iz bele točke. Vse je že kazalo na delitev točk pa je Jedvaj udaril še drugič. Akcija domačih je potekala po desni strani, domači so sprožili od daleč David de Gea je žogo odbil do Jedvaja, ki je zadel za novo veliko zmago Hrvaške.

Španija je že odigrala vse štiri tekme v skupini in je trenutno na prvem mestu s šestimi točkami. Hrvaška in Anglija imata štiri, zaradi boljše gol razlike so slednji na drugem mestu. Obe reprezentanci za osvojitev prvega mesta na prihajajoči medsebojni tekmi potrebujeta zmago. V kolikor Hrvaška ne zmaga se seli rang nižje.

BELGIJA 2:0 ISLANDIJA