"Taktični" remi, ki je Portugalcem prinesel prvo mesto

Reprezentance 17. Nov 201822:32 > 22:45

Na derbiju današnjega dneva gledalci niso imeli prav veliko za videti, saj je Portugalska brez Cristiana Ronalda sredi Italije na "italijanski" način prišla do točke in prvega mesta v skupini.

Aktualni evropski prvaki so v Milano prišli z jasnim cilje, da ne izgubijo in si že s točko zagotovijo prvo mesto v skupini. To jim je tudi uspelo s čvrsto in kakovostno obrambo. Na koncu so na nek način po vzoru domače reprezentance prišli do remija 0:0.

Italijani so imeli več od igre, ustvarili so si nekaj priložnosti, vendar niti ene izmed teh niso znali izkoristiti. V vratih je blestel Rui Patricio, ki je v obup spravljal azzure. V prvem polčasu sta bila že v 5. minuti blizu zadetka Ciro Immobile in Lorenzo Insigne, na začetku drugega pa je priložnost zapravil še Federico Chiesa. Proti koncu srečanja pa sta priložnosti za Portugalce imela tudi William Carvalho in Joao Mario, a je ostalo pri začetnem izzidu.

Portugalska bo ne glede na rezultat torkove tekme s Poljsko osvojila prvo mesto, pa čeprav je na vseh tekmah Lige narodov igrala brez njihovega najboljšega igralca Cristiana Ronalda. Drugo mesto bo osvojila Italija, tretje pa Poljska, ki se seli v divizijo B.