Matjaž Kek tudi uradno novi selektor Slovenije!!

Reprezentance 27. Nov 201817:33 > 17:35

Matjaž Kek je bil danes na konferenci, ki jo je sklicala Nogometna zveza Slovenije predstavljen kot novi selektor slovenske nogometne reprezentance. Kek se je s Slovenijo že uvrstil na Svetovno prvenstvo, nazadnje pa je bil trener Rijeke.

Matjaž Kek bo selektor Slovenije drugič, reprezentanco pa bo vodil naslednja dva kvalifikacijska cikla, če se uspe prebiti na SP 2022, pa tudi tam.

57-letni Mariborčan je kot selektor z reprezentanco že preživel uspešno obdobje med letoma 2007 in 2011, ko je Slovenijo popeljal na zadnje veliko tekmovanje, svetovno prvenstvo 2010 v Južnoafriško republiko.

Kek, ki je kot igralec na mestu branilca igral za Železničar, Maribor, Spittal in graški GAK, se je prvega trenerskega posla lotil kmalu po koncu igralske kariere, ko je v Mariboru nasledil Bojana Prašnikarja. Klub je nato popeljal do dveh državnih in pokalnega naslova.

Na klubskem področju je bil nato še trener Al-Ittihada v sezoni 2011/2012, od 2013 do letos pa je uspešno vodil Rijeko, s katero je osvojil naslov hrvaškega prvaka, dvakrat je bil pokalni prvak, enkrat pa superpokalni. Trikrat se je z njo uvrstil v evropsko ligo, enkrat pa v končnico za preboj v ligo prvakov.

Z reprezentančno zgodbo se je Kek sicer začel ukvarjati leta 2006, ko je bil selektor selekcij do 15 in 16 let. Že naslednje leto pa je nasledil Braneta Oblaka kot članski selektor. Slovenijo je vodil na 49 tekmah in z njo dosegel 20 zmag, devet neodločenih izidov ter doživel 20 porazov.