Kek drugo poglavje na klopi Slovenije začel z remijem

Reprezentance 24. Jan 201918:58 > 19:10
NZS

Slovenska nogometna reprezentanca, sestavljena predvsem iz igralcev Prve lige Telekom Slovenije, se je v Marbelli v Španiji na prijateljski tekmi pomerila s kitajsko selekcijo do 25 let. Prvenca Luke Zahovića in Andresa Vombergarja nista bila dovolj za zmago, tekma se je končala z 2:2.

Že uvodne minute so nakazale, da bo Slovenija tista, ki bo narekovala tempo igre. Zasedba Matjaža Keka je do prve priložnosti prišla v 10. minuti, ko je z roba kazenskega prostora nenatančno meril Rudi Požeg-Vancaš. Član Celja je bil v uvodnih minutah zelo dejaven, a ob zaključkih premalo zbran. Slovenci so v prvem delu polčasa igrali zares lepo in kombinatorno, premoč pa kronali v 25. minuti, ko je lep gol dosegel Luka Zahović. 23-letnik je sicer v polno meril že pred tem, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Takoj po zadetku Zahovića je imela Slovenija še eno krasno priložnost. V kazenskem prostoru je visoko skoči Andres Vombergar, a bil z glavo nenatančen. Kitajci so si po dobre pol ure igre priigrali prvi kot na tekmi in ob prvi priložnosti tudi izenačili. Čen Ži je podal proti bližnji vratnici, žogo pa je s šestih metrov za hrbet Sorčana neovirano poslal kapetan Liu Žun Šuaji. Kitajci so nato zaigrali bolj samozavestno in postali nevarnejši. Do konca prvega dela je po podaji Dina Hotića še enkrat poskusil Vombergar, a mu je veselje preprečil dobro razpoloženi kitajski vratar Fang Žing Či.

Kek je pred pričetkom drugega polčasa opravil dve menjavi, Vetriha je zamenjal Vrhovec, v vratih pa je priložnost dobil Nejc Vidmar, ki je bil že v uvodni minuti na delu po strelu Liuja Binbina. Na drugi strani igrišča je bil nato znova nevaren Vombergar. Najprej ga je kitajski vratar še uspel zaustaviti, že ob naslednji podaji Derviševića iz kota pa je napadalec Olimpije zadel za 2:1.

Tudi drugo vodstvo Slovenije ni trajalo dolgo. Kitajci so si po dobri uri igre priigrali prosti strel z roba kazenskega prostora, ki ga je odlično izvedel rezervist Lišeng Liao, in izenačil na 2:2. Vidmar se je žoge sicer dotaknil, a ne dovolj, da bi preprečil zadetek.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil, saj sta bili reprezentanci na polovici nasprotnika premalo zbrani. Kek je tako drugo poglavje na klopi Slovenije pričel z remijem.