Slovenke ugnale Srbijo in osvojile turnir!

Reprezentance 4. Mar 201918:12 > 18:17
NZS

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je z zmago izvrstno sklenila turnir na Hrvaškem. V finalu so varovanke selektorja Boruta Jarca z 2:0 ugnale Srbijo in se zasluženo veselile izjemnega uspeha, končne zmage na močnem mednarodnem turnirju! Za zmago sta zadeli Adrijana Mori in Lara Prašnikar.

Slovenija je zelo ambiciozno začela finale turnirja na Hrvaškem. V prvi akciji je bila pri strelu kapetanka Mateja Zver, a je bil njen strel s kakih osmih, devetih metrov blokiran. V 14. minuti je merila s 16 metrov Lara Prašnikar, a je srbska golmanka obranila svojo mrežo nedotaknjeno. V nadaljevanju je izvrstno merila Kaja Eržen s kakih 30 metrov, a je bila vratarka Srbije spet na mestu.

Odmor in nova navodila med polčasom sta bolje dela naši vrsti, ki je odločno začela 2. del tekme. V 53. minuti je merila Lara Prašnikar, v 60. minuti se je prvič stresla mreža Srbije. Po prodoru Mateje Zver po levem boku je podajo pričakala Adrijana Mori, ki je poskrbela za veselje in navdušenje navijačev Slovenije na tekmi v Zagrebu.

V 76. minuti se je izkazala Evelina Kos, ki je z dvema izvrstnima reakcijama rešila žogo na golovi črti. Srbija, 42. reprezentanca s Fifine lestvice, je vršila močan pritisk, a je bila Zala Meršnik suverena. V 85. minuti je Slovenija presekala pritisk tekmic z dvema kotoma, po enem od teh je z glavo dobro merila Evelina Kos, ki pa je ciljala direktno v srbsko vratarko.

V sodnikovem podaljšku je Milica Mijatović imela na nogi žogo za 1:1, a je s sedmih metrov merila mimo. Na drugi strani je po hitrem protinapadu Lara Prašnikar s strelom v levi kot postavila končni rezultat za odmevnih 2:0.

Tokratni uspeh na Hrvaškem je tudi izvrstna popotnica pred začetkom kvalifikacij za Euro 2021, kvalifikacije se začnejo avgusta letos.

Slovenija 2:0 Srbija
1:0 Mori (60.), 2:0 Prašnikar (90.+)
Slovenija: Meršnik, Agrež, Rozmarič, Korošec, Klopčič (Kos/35.), Zver (Makovec/90.), Čonč, Prašnikar, Ivanuša (Mori/35.), Kolbl (Milovič/71.), Eržen.