Messi in Aguero v kadru Argentine, kjer pa ni Icardija

Reprezentance 21. Maj 201923:57 > 22. Maj 2019 0:11
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Argentinski selektor Lionel Scaloni je razkril seznam igralcev, ki bodo lovili lovoriko na prvenstvu Copa America, ki bo potekalo med 14. junijem in 7. julijem v Braziliji.

Argentina bo letos poleti v Braziliji poizkušala priti do prve reprezentančne lovorike po letu 1993. Gavči, ki imajo sicer eno najmočnejših reprezentanc na svetu bodo tokrat svojemu prvemu zvezdniku prvenstva Leu Messiju poizkušali priboriti njegovo prvo lovoriko v dresu reprezentance.

Tudi tokrat, pa tako kot v zadnjem času brez težav in zanimivih odločitev pri izbiri igralcev ni šlo. Argentinski selektor Lionel Scaloni je danes razkril seznam 23. nogometašev, na katere bo računal na prvenstvu.

Tudi tokrat ni bil vpoklican Mauro Icardi, ki si ga Messi več kot očitno ne želi v reprezentanci. Je pa zato mesto dobila njegova zamenjava pri Interju Lautaro Martinez. Vpoklic si je prislužil tudi Paulo Dybala, ki pa za seboj v dresu Juventusa nima najboljše sezone.

Na seznam se je znova vrnil Sergio Aguero iz njega pa sta zanimivo izpadla izkušena in nekdaj zelo pomembna člena Ever Banega in GabrielMercado.

23 nogometašev, ki jih je vpoklical selektor Scaloni:

Vratarji: Franco Armani (River Plate), Agustin Marchesin (Club America), Esteban Andrada (Boca Juniors).

Branilci: Juan Foyth (Tottenham), Nicolas Otamendi (Manchester City), German Pezzella (Fiorentina), Nicolas Tagliafico (Ajax), Ramiro Funes Mori (Villarreal), Renzo Saravia (Racing Club), Marcos Acuna (Sporting Lisbon), Milton Casco (River Plate).

Vezisti: Leandro Paredes (Paris Saint Germain), Guido Rodriguez (Club America), Giovani Lo Celso (Betis), Exequiel Palacios (River Plate), Roberto Pereyra (Watford), Rodrigo De Paul (Udinese), Angel Di Maria (PSG).

Napadalci: Lionel Messi (Barcelona), Sergio Aguero (Manchester City), Lautaro Martinez (Inter Milan) Paulo Dybala (Juventus), Matias Suarez (River).

Argentina bo na prvenstvu igrala v skupini B, kjer se bo pomerila s Kolumbijo, Paragvajem in Katarjem