CR7 s hat-trickom potopil Švico

Reprezentanca Portugalske si je na prvem zaključnem turnirju Lige narodov priigrala finalno vstopnico. Gostitelji turnirja so slavili s 3:1, junak tekme pa je bil s tremi goli Cristiano Ronaldo.

Tekmo na stadionu Dragao, kjer domuje Porto, so bolje začeli Švicarji. Že v 3. minuti je zapretil Xherdan Shaqiri, ki pa ga je s sijajno obrambo zaustavil Rui Patricio. Sledilo je mirno obdobje, ki ga je v 24. minuti z neumnim prekrškom presekal Kevin Mbabu. Nemški sodnik Felix Brych je dosodil prosti strel, Cristiano Ronaldo pa je mojstrsko zadel za 1:0.

Švicarji so nato skušali prevzeti pobudo, najbližje izenačenju pa so bili v 43. minuti, ko je Haris Seferović stresel prečko. Pred koncem polčasa je za Portugalce zapretil še Joao Felix, ki pa je meril nenatančno.

Drugi polčas je hitro ponudil razburljivo situacijo. V 52. minuti se je v kazenskem prostoru Portugalske na tleh znašel švicarski igralec, a Brych ni pokazal na belo točk. V nasprotnem napadu se je na tleh znašel tudi domači nogometaš, Brych pa je Portugalcem dosodil najstrožjo kazen. Po posredovanju VAR-a je po posnetku uvidel napako in enajstmetrovko dosodil Švicarjem. Slednji so jo izkoristili in prek Ricarda Rodrigueza izenačili.

Sledile so mirne minute in nekako smo vsi že pomislili na podaljšek, ko je znova udaril Ronaldo. V 88. minuti je sijajno zadel v vratarjev kot, v 90. minuti pa se izkazal še po protinapadu in nastop pred domačimi navijači začinil s hat-trickom. S tribun stadiona je odmevalo njegovo ime.

V drugem polfinalu se bosta v četrtek pomerili Anglija in Nizozemska.