Nizozemci v podaljšku strli Anglijo

Znani sta reprezentanci, ki se bosta v nedeljo pomerili v finalu Lige narodov. Portugalsko bodo izzvali Nizozemci, ki so po podaljšku s 3:1 premagali Anglijo.

Tekmo je gostil Guimaraes, obračun pa je bil izredno napet. Selektor Anglije Gareth Southgate je v skladu z napovedmi na klopi pustil vseh sedem igralcev, ki so v soboto igrali v finalu lige prvakov. Na klopi je ostal tudi najboljši strelec lanskega svetovnega prvenstva Harry Kane.

Prvi polčas ni postregel z ničemer spektakularnim. Videli smo sicer en zadetek, ki so se ga razveselili Angleži. Neumnost si je privošil najstnik Matthijs de Ligt, ki ga lovijo vsi evropski velikani, po njegovi napaki pa je Marcus Rashford padel v kazenskem prostoru in priigral enajstmetrovko. Mladi napadalec Manchester Uniteda je sam prevzel odgovornost in kazenski strel pretopil v vodilni zadetek.

V drugem polčasu sta se obe reprezentanci predramili. Pospremili smo veliko bolj dinamičnih 45 minut, eni in drugi pa so zapravili veliko priložnosti. Edini gol v tem delu je za Nizozemce po kotu dosegel De Ligt, ki je z zadetkom v 73. minuti poskrbel, da se je tekma na koncu zavlekla v podaljšek. V drugem polčasu smo videli tudi serijo zapravljenih priložnosti nizozemskega napadalca Memphisa Depayja.

Na začetku podaljška so eni in drugi skušali nadaljevati z dinamično predstavo, Angleži pa so si v 97. minuti sami zabili zadetek. Najprej je z bizarno napako nase opozoril John Stones. Do nore priložnosti je prišel Depay, ki ga je vratar Pickford še uspel zaustaviti, nato pa je sprožil Quincy Promes, ki je žogo sicer slabo zadel, a se je ta od Kyla Walkerja odbila v gol. Nizozemci so se razveselili vodstva, Angleži pa so naslednjih nekaj minut odigrali povsem šokirani. Tulipani tega niso znali izkoristiti. Kljub temu, da so jim Angleži puščali veliko prostora, Nizozemci niso uspeli povišati svoje prednosti vse do 114. minute, ko je novo neverjetno napako Angležev izkoristil Promes in postavil končni rezultat 3:1.

Nizozemci in Portugalci se bodo v finalu pomerili v nedeljo v Portu na stadionu Dragao.